Wspierajmy fretki w potrzebie.

Jeżeli znalazłeś bezdomną fretkę, potrąconą przez samochód, byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia losowego z udziałem zwierząt nie zwlekaj - udziel pomocy.
Zwierzęta też cierpią. Skontaktuj się z wolontariuszami Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek, Strażą Miejską, policją, najbliższym gabinetem weterynaryjnym lub wejdź na stronę Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek tu uzyskasz pomoc.
Na zamieszczonej mapce znajdziesz kontakty do naszych wolontariuszy.

Aukcje charytatywne na rzecz Stowarzyszenia zobacz i kup. Dochód jest przeznaczony na cele statutowe.

sobota

Przytulisko "Fretka" - ratunek dla najbardziej chorych

Doświadczenia z poprzednich lat pokazują, że najwięcej bezdomnych fretek potrzebujących pomocy w okresie wiosenno-letnim jest na terenie województwa mazowieckiego. Już w roku 2010 było jasne, że nie jesteśmy w stanie zapewnić im pomocy korzystając wyłącznie z Domów Tymczasowych, prowadzonych przez członków i sympatyków SPF. Na szczęście pojawiło się "światełko w tunelu", czyli Przytulisko Fretka, prowadzone przez lekarza weterynarii.

Do Przytuliska Fretka przyjmowane są zwierzaki wymagające obserwacji (podejrzenie świerzbowca czy inne "drobne" kłopoty zdrowotne), w takich przypadkach zazwyczaj zwierzę szybko trafia do Domu Tymczasowego. Fretki bardzo chore, wymagające specjalistycznej opieki i skomplikowanego leczenia, pozostają w przytulisku na dłużej.

Koszty pobytu fretek w Przytulisku Fretka, karmienia i podstawowej opieki pokrywa nasze Stowarzyszenie. Ze wszystkich sił staramy się minimalizować zarówno czas pobytu, jak i liczbę fretek w tym przytulisku, ale mimo to potrzebujemy funduszy na ten cel.

Aby pomóc nam w utrzymaniu fretek przebywających w przytulisku, możesz wysłać przelew na nasze konto z dopiskiem "Na Przytulisko Fretka".

Dane do przelewu:
50 2130 0004 2001 0489 5207 0001
Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek
ul. B. Chrobrego 51/5, 80-423 Gdańsk

Przyjmujemy również dary rzeczowe w postaci kocy, hamaków, zabawek, karmy, przysmaków, ręczników papierowych, miseczek, poidełek. Jeśli pragniesz przekazać dary dla fretek przebywających w Przytulisku Fretka, proszę o kontakt mailowy: agnieszka.waszczuk@fretek.org

Serdecznie dziękujemy za finansowe i rzeczowe wsparcie!