Wspierajmy fretki w potrzebie.

Jeżeli znalazłeś bezdomną fretkę, potrąconą przez samochód, byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia losowego z udziałem zwierząt nie zwlekaj - udziel pomocy.
Zwierzęta też cierpią. Skontaktuj się z wolontariuszami Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek, Strażą Miejską, policją, najbliższym gabinetem weterynaryjnym lub wejdź na stronę Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek tu uzyskasz pomoc.
Na zamieszczonej mapce znajdziesz kontakty do naszych wolontariuszy.

Aukcje charytatywne na rzecz Stowarzyszenia zobacz i kup. Dochód jest przeznaczony na cele statutowe.

czwartek

Adopcja wirtualna Toli.

Tola to 5,5-letnia fretka. W Domu Tymczasowym w Warszawie przebywa od 25.01.2011.

W DT ma pełną swobodę - wchodzi do klatki wtedy, gdy sama tego chce. Po 3 tygodniach spędzonych w DT w końcu zaczęła psocić i zachowywać się jak na fretkę przystało. Wcześniej była smutna i zrezygnowana.

Ze względu na problemy zdrowotne i swój wiek Tola ma małe szanse na szybkie znalezienie Nowego Opiekuna. W związku z tym Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek umieściło ją w Wirtualnych Adopcjach - uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na dalsze badania oraz wszystko, co będzie potrzebne dla dalszego szczęśliwego i oby jak najdłuższego życia Toli.

Tola ma problemy zdrowotne (i to spore): poważnie uszkodzona wątroba, wymagająca ścisłej kontroli, szmery w sercu i niedomykalność zastawki. Kłopoty z trzustką i nadnerczami. Anemia

Ma również niewielkie problemy z płucami. Nie jest także do końca sprawna - lewa łapka "ucieka" jej. Nie wiadomo do końca, co jest tego przyczyną.

Tola musi mieć klatkę dostosowaną do swoich możliwości - niskie wejście (najlepiej z poziomu podłogi, nisko wiszący hamak oraz kuwetę z niskim rantem.

O adopcjach wirtualnych (czyli jak to się robi?) można przeczytać tutaj
Link do informacji o Toli jest tutaj tu również dane kontaktowe do mnie, czyli opiekuna Toli w DT.

Istnieje możliwość adopcji nie wirtualnej jednak ze względu na problemy zdrowotne, wiek i związane z nim trudności adaptacyjne właściciel będzie musiał wykazać się dużą wiedzą, zaangażowaniem i zapewnić Toli fachową opiekę weterynaryjną.