Wspierajmy fretki w potrzebie.

Jeżeli znalazłeś bezdomną fretkę, potrąconą przez samochód, byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia losowego z udziałem zwierząt nie zwlekaj - udziel pomocy.
Zwierzęta też cierpią. Skontaktuj się z wolontariuszami Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek, Strażą Miejską, policją, najbliższym gabinetem weterynaryjnym lub wejdź na stronę Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek tu uzyskasz pomoc.
Na zamieszczonej mapce znajdziesz kontakty do naszych wolontariuszy.

Aukcje charytatywne na rzecz Stowarzyszenia zobacz i kup. Dochód jest przeznaczony na cele statutowe.

wtorek

Tola.

Tola jest już u nas. :D
Urodzona 20.06.2005 roku w Czernicach Borowych u Pana Piotra (z tej samej hodowli co nasza Milutka). Wysterylizowana.Fretka mieszkała w klatce. Z tego powodu ma problemy z chodzeniem. Chwieje się i przewraca*. Będziemy ją uczyć życia poza klatką ale, z racji wieku, nie wiem, czy uda się nam ją przekonać, że świat za kratami jest dobry. Fretka była karmiona suchym i pojona z poidełka. Karmimy ją gerberkiem z niewielkim dodatkiem gotowanego kurczaka. Wprowadzamy lecznicze suche**

Tola jest po wstępnych badaniach. Ma szmery w sercu, problemy z wątrobą, nerkami, śledzioną i trzustką. Serce szwankuje najprawdopodobniej z powodu przebytego, nieleczonego zapalenia płuc. Nie wymaga na razie leczenia kardiologicznego.
Tola dostaje Essentiale forte bo jej wątroba wymaga naprawy. Kwestia trzustki i nerek jest otwarta. Lekarz zasugerował nam insulinomię ale nie mam jeszcze ostatecznej diagnozy oraz ustalenia schematu leczenia. W poniedziałek - 7 lutego jadę do lekarza i będę miała diagnozę***.

Tola jest łagodna, miła, duża. Umaszczenie standardowe brązowe.
Obowiązuje umowa adopcyjna. O wyborze DS nie decyduje kolejność zgłoszeń.
Kontakt jak zawsze 509 238 296 lub aksta72@wp.pl

Nowy opiekun będzie zobowiązany do zagwarantowania Toli odpowiednich warunków, leczenia i opieki medycznej oraz wniesienia opłaty za chip w wysokości 35 zł. Będziemy również wdzięczni za dokonanie darowizny na nasze konto (na cele statutowe).

* Od czasu napisania postu Tola poczyniła postępy. Coraz odważniej chodzi po mieszkaniu, usprawnia się, wskakuje na fotel. Ma wprawdzie jeszcze problem z zeskakiwaniem ale wszystko przed nią.
** Podstawowym pożywienie Tolusi jest Royal Canin Renal i Bosch Senior.
*** Tola wymaga monitorowania pracy serca, wątroby, trzustki, nerek i kontrolę wielkości nadnerczy. Konieczne są badania: echo, USG i RTG do 4-6 miesięcy oraz morfologia.